IX TURNIEJ STRZELECKI SŁUŻB MUNDUROWYCH

Turniej odbył się dnia 19 czerwca 2015 roku w Limanowej.

Organizator: Urząd Gminy w Tymbarku

Współorganizatorzy: Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku, LOK Limanowa, Jednostka Strzelecka Nr 2007 ZS „Strzelec OSW Tymbark, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Uczniowski Klub Sportowy „Tymbark"

Cel: integracja służb mundurowych, popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych.

Termin i miejsce:
Zawody odbyły się 18 czerwca 2015r / czwartek / na strzelnicy kulowej w Sowlinach.

Uczestnictwo:
W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe drużyny, reprezentujące daną jednostkę mundurową. Każdy zawodnik wykonał 10 ocenianych strzałów z postawy leżąc / karabin /. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo. Punktacja drużynowa obejmowała wynik wszystkich zawodników. Przy równej ilości zdobytych punktów, tak w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej, ten miał wyższe miejsce, kto w swoim strzelaniu miał więcej 10-ek, 9-ek, 8-ek itd. Łącznie na starcie stanęło 13 zespołów. Były to drużyny: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Komisariatu Policji w Tymbarku, Ochotniczej Straży Pożarnej z Tymbarku wraz z Zarządem, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłopienia, Ochotniczej Straży Pożarnej z Piekiełka, Jednostki Strzeleckiej „Strzelec" Nr 2007 OSW w Tymbarku, Samorządu Gminy Tymbark, LOK limanowa, reprezentacji uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, Urzędu Skarbowego w Limanowej oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Tymbark. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach: młodzieżowej i dorosłej.

W kategorii drużynowej zwyciężyli:
I miejsce LOK Limanowa II Drużyna
II miejsce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Tymbarku
III miejsce LOK Limanowa I Drużyna
IV miejsce Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
V miejsce Urząd Skarbowy w Limanowej
VI miejsce OSP Tymbark

W kategorii młodzieżowej, indywidualnie z karabinków zwyciężyli:
I miejsce Krzysztof Tomaszek– LOK I Limanowa
II miejsce Tomasz Garski – LOK II Limanowa
III miejsce Piotr Drożdżak– LOK II Limanowa
IV miejsce Przemysław Tokarz – LOK II Limanowa
V miejsce Jakub Wawrzyniak– „Strzelec" Tymbark

W kategorii dorosłych, indywidualnie z karabinków zwyciężyli:
I miejsce Wojciech Struzik– Związek Żołnierzy WP
II miejsce Roman Smaga– Zarząd OSP Tymbark
III miejsce Jakub Duda– OSP Tymbark
IV miejsce Stanisław Poręba– Urząd Skarbowy Limanowa
V miejsce Mariusz Chanek– Komisariat Policji w Tymbarku

Dla trzech najlepszych drużyn oraz najlepszych strzelców konkursów indywidualnych w obu kategoriach przygotowano puchary, medale, dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe, których fundatorami byli: Urząd Gminy w Tymbarku oraz Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku. Amunicję zabezpieczył LOK Limanowa.
Nagrody wręczyli: Dyrektor Zespołu Szkół w Tymbarku – Pani Jolanta Dunikowska-Wszołek, przedstawiciel Urzędu Gminy w Tymbarku – Inspektor Robert Nowak, Grzegorz Dziadoń, przedstawiciel LOK'u Leszek Lach oraz płk Jan Dominik.
Na zakończenie turnieju Zarząd OSP w Tymbarku zaprosił wszystkich uczestników zawodów na smaczny żurek z kiełbasą.

Zawody przygotowali i sędziowali:
Leszek Lach sędzia główny zawodów
płk Jan Dominik kierownik konkurencji strzeleckich
Mirosław Kowalik sędzia pomocniczy
Bogdan Kita sędzia pomocniczy
Robert Nowak sędzia pomocniczy
Grzegorz Dziadoń sędzia pomocniczy

2013. Zespół Szkół im.KEN w Tymbarku
By: Fresh Joomla templates